Zapomeňte na smír! Skotové se neomluví za urážku sparťanských dětí

5. října 2021 18:51 - Praha

Spletl se, kdo očekával uklidnění na diplomatickém poli. Jak vyplývá z vyjádření pro Novinky.cz, Skotská fotbalová asociace (SFA) nebude reagovat na českého ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD), který požádal o omluvu za slova jejího poradce pro diverzitu Marvina Bartleyho. Hráč skotského Livingstonu dětské fanoušky pražské Sparty, a vůbec všechny Čechy kvůli bučení na fotbalistu Glasgow Rangers Glena Kamaru během duelu Evropské ligy přirovnal ke „zkaženému ovoci“.

ČTK

Omlouvat se nebudeme. Proč? Důvod je trochu šalamounský. Marvin Bartley není zaměstnancem Skotské fotbalové asociace (SFA), která proto necítí potřebu se k diplomatické při vyjadřovat.

Tak alespoň zástupci asociace odpověděli Novinkám. Ministr Kulhánek podle nich prý zřejmě špatně pochopil funkci, kterou Bartley v rámci skotské asociace zastává.

Varování pro sparťanské fanoušky až z ministerstva: Cestu do Glasgow si dobře rozmyslete

Autor výroku o „zkaženém ovoci" hraje již třetí sezonu za skotský klub Livingston FC, kde zároveň trénuje rezervní mužstvo. Letos v dubnu byl jmenován jedním z poradců Poradní skupiny pro rovnoprávnost a diverzitu. SFA poukazuje, že poradci jsou na asociaci nezávislí.

Šéf české diplomacie Jakub Kulhánek s výzvou k omluvě přišel v pondělí, o zprostředkování požádal britského velvyslance v Praze. Důvodem byly urážky českých dětí v médiích a na internetu v souvislosti se čtvrtečním fotbalovým utkáním Evropské ligy mezi pražskou Spartou a glasgowskými Rangers.

Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..