Rubriky:

Evropská liga

Ohromný úspěch, radoval se po výhře nad Spartou Lecjaks a přeje si Liverpool

12. prosince 2014 12:35 - Bern

Splnil se mu velký fotbalový sen. Obránce Jan Lecjaks postoupil s Young Boys Bern do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy. Sparta na umělé trávě stadiónu Stade de Suisse ve čtvrtek prohrála 0:2 a český bek měl na triumfu švýcarského celku velkou zásluhu.

 

Ruben Sprich, Reuters

Jak si užíváte postupu?

Ohromný úspěch! V kabině vládne nadšení, užili jsme si to i s fanoušky.

Zakřičeli jste si?

Kdepak. Žádné pokřiky, které jsou zvykem v Čechách, tady nejsou. Podáme si ruce a radujeme se. Udělali jsme si předčasné, ale o to hezčí Vánoce.

Byl z vašeho pohledu Bern lepší než Sparta?

Podle mě jsme Spartu přehráli a vyhráli zaslouženě. Měli jsme víc šancí. Už se Slovanem Bratislava a hlavně s Neapolí jsme ukázali, že jsme doma skoro neporazitelní. Všechny tři soupeře ve skupině jsme porazili.

Ale Sparta také zlobila...

Sparta si také nějaké vytvořila, ale podržel nás gólman Mvogo. Po penaltě, z níž jsme šli do vedení, jsme se víc soustředili na obranu. Sparta nás zatlačila a my jsme hráli na brejky. Po jednom z nich jsme dali druhý gól a definitivně jsme se uklidnili.

Oddechli jste si, že nenastoupil David Lafata?

Byl jsem přesvědčený, že nenastoupí. Trenérům jsem to říkal, že hrát nebude. Podle toho, co jsem četl, tomu vše nasvědčovalo. My jsme se na něj sice připravovali, ale bylo pro nás lepší, že nehrál. Je to výborný střelec, navíc kapitán a osobnost Sparty. Takový hráč vždycky schází.

Už máte vybraného soupeře pro jarní fázi Evropské ligy?

V kabině jsme ještě soupeře pro jarní vyřazovací část nevybírali. Uvidíme v pondělí, koho dostaneme. Když by to byl někdo hratelný, přes koho bychom postoupili, bylo by to super. Já bych sám docela bral Liverpool. Už jsem proti němu hrál, je to hodně atraktivní soupeř.

Karel Felt, Právo

Jak dopadnou Young Boys v jarních vyřazovacích bojích Evropské ligy?


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..