Živě

Postup je povinnost! Mazuch přišel do Sparty hrát poháry

17. srpna 2016 16:19 - Praha

Prošel Fiorentinou, Anderlechtem a Dněpropetrovskem, po vážném zranění kolena oživuje kariéru ve fotbalové Spartě. Po vyloučení Jakuba Brabce v Bukurešti se Ondřeji Mazuchovi (27) otevřela cesta do základní sestavy. Řízný stoper by v ní neměl chybět ani v úvodním duelu play off Evropské ligy na hřišti dánského Sönderjyske. Zápas se hraje ve čtvrtek od 18:15, přímý přenos vysílá O2 TV Sport, podrobnou on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Lucie Moučková

Přestupoval jste do Sparty, abyste s ní hrál evropské poháry. Teď ta chvíle přichází s vámi v sestavě...

Samozřejmě jsme doufali, že se kvalifikujeme do Ligy mistrů. To se bohužel nepovedlo, ale pohárů se nevzdáváme. Pro Spartu je teď základní skupina Evropské ligy povinnost!

Však také kouč Ščasný bere před duely s dánským soupeřem roli favorita.

Řekl bych, že v předkolech nikdy žádný favorit není. Hraje se na dva zápasy a může se stát cokoliv. Na druhou stranu myslím, že když budeme hrát jako v posledním zápase na Bohemce, měli bychom play off zvládnout.

Jako stoper si zřejmě užijete. O Sönderjyske jdou zprávy, že na malém domácím hřišti sází především na standardní situace a dlouhé auty.

Právě Bohemka hrála podobně, snažila se nakopávat, my jsme ale všechny balóny posbírali. Od trenérů víme, že Dánové mají severský styl. Dlouhé auty, všechno do vápna, jednoduchý fotbal. S tím si ale musíme poradit.

Trenér také netají, že jde o nejdůležitější zápas sezóny. Jste pod tlakem?

Sami moc dobře víme, o co hrajeme. Nějaký zvláštní tlak necítíme. Postup do základní skupiny Evropské ligy je pro Spartu povinností. Chceme dál hrát poháry a udělat si zase renomé v Evropě. Jako v minulé sezóně.

Brabcovo vyloučení vám pomohlo do základní sestavy. Nevadí vám, že se jedenáctka na začátku sezóny hodně mění?

Zápasů nás čeká hodně, vždycky nějaké změny budou. Není možné, aby jedenáct lidí na podzim odehrálo třicet zápasů. Čekám, že se sestava bude měnit i dál, tím spíš, pokud by se nám povedlo postoupit. Nevidím v tom problém.

dos, Sport.cz

Jak dopadne úvodní duel play off Evropské ligy mezi Sönderjyske a Spartou?


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..