Rubriky:

Evropská liga

V Karabachu se vše zlomilo, míní Trpišovský. Lituje, že Liberec snadnější skupinu nezvládl

10. prosince 2016 18:10 - Praha

Hořké pocity po krachu snu o postupu do jarní fáze Evropské ligy provázely úvod dovolené libereckého trenéra Jindřicha Trpišovského. Po prohře v Soluni byl hodně rozčarovaný. Současně ale neměl čas zabývat se minulostí. Věděl, že aby se Severočeši vrátili k úspěšné jízdě z minulé sezóny či úvodu podzimu, potřebují doplnit kádr. „Měli jsme zkušenost z loňska při budování mužstva, ale nepoučili jsme se," uznal šéf liberecké lavičky.

 

Radek Petrášek, ČTK

Ve skupině J Evropské ligy skončil Liberec poslední se čtyřmi body. Čekal jste více?

Mohli jsme mít více, než čtyři body. Hodně rozhodoval začátek, kdy jsme byli herně a pohodou jinde, než v závěru sezóny. Z prvních tří utkání jsme dvakrát sahali po vítězství. Začali jsme remízou v Karabachu, kdy jsme ztratili výhru v poslední minutě. A pak jsme hráli doma se Soluní, což byl rozhodující zápas. Za stavu 1:1 jsme měli dvě velké šance, ale Komličenko trefil jen tyčku a Hovorkovu šanci chytil brankář. Soluň ze dvou střel dala dva góly. Letos bylo snadnější postoupit než minulý rok. Skupina byla o něco lehčí. Ale my jsme zápasy neodehráli tak jako v minulé sezóně.

Hned v úvodním duelu skupiny jste výhru ztratili ve třetí minutě nastavení. Věděl jste hned, že vás zakolísání z Karabachu bude pronásledovat až do posledního utkání?

Měl jsem z toho strach. Pořád mi šrotovalo v hlavě: Hlavně, aby nás to nestálo postup. Ale podle mého byl klíčový domácí zápas se Soluní. Kdybychom měli o tři body z tohoto duelu více, vypadal by finiš jinak.

Nezlomil se liberecký podzim však právě duelem v Ázerbájdžánu?

Je fakt, že se to nabalovalo od Karabachu. Hodně nás ten zápas a ztráta vítězství poznamenaly. Do té doby jsme byli relativně úspěšní i v lize, měli jsme za sebou postup do skupiny. Ale pak se začaly táhnout problémy, které se nás držely až do konce podzimu.

Byť jste nepostoupili, nepřekročili jste možnosti vašeho kádru?

Upřímně, někdy jsem ten pocit měl. Nikdo nemohl tušit zranění tolika důležitých hráčů. Ale měli jsme to předpokládat po loňské zkušenosti. Jenže jsme se nepoučili. Nicméně v minulé sezóně jsme měli kádr vyrovnanější a hráči se lépe nahrazovali. Každopádně dvakrát jsme absolutně propadli. Pro tenhle tým byly zápasy ve Florencii či v Soluni možná nad jeho možnosti.

Přes všechny trable jste nakonec až do posledního duelu zůstali ve hře o postup...

Zisk čtyř bodů na Liberec není tak málo. Ale těší mě, že jsme protrhli sérii a konečně dokázali vyhrát v základní skupině před vlastním publikem. S Karabachem doma se sešlo hodně věcí. Podali jsme velmi dobrý výkon, soupeři duel nevyšel a my se dokázali dostat do vedení. Jenže poslední duel jsme nezvládli. Rozdíl byl obrovský, stejně jako ve Florencii.

Evropa je pro vás minulostí, na jaře budete bojovat o záchranu. A současně v domácím poháru o jedinou možnou cestu do Evropské ligy. Sáhnete s ohledem na poslední týdny k přestavbě kádru?

Udělali jsme si analýzu, co nám chybělo. Jednoznačně góloví hráči, kteří jdou do branky a hledají jednoduché řešení. Nemáme ani mnoho kluků, jenž jdou do střely zpoza velkého vápna. A v neposlední řadě borce s větší odolností v osobních soubojích a v mlýnici před brankou. Současně by mělo jít o hráče ve středním věku. Abychom nehráli s šesti sedmi hráči do třiadvaceti let.

Takže prioritou při zimním posilování budou fotbaloví válečníci?

Ano. Lidi, s nimiž můžeme jít do války, která nás čeká. V minulé sezóně jsem nikdy neměl pocit, že nám odolní hráči chybí. Letos ano. Je si třeba přiznat, že minulou sezónu jsme uměli zápasy otočit, na podzim s námi po prvním inkasovaném gólu byl konec.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..