Slavia splnila povinnost a přes Jevlach postoupila

Fotbalisté pražské Slavie splnili povinnost a postoupili do 1. kola poháru UEFA. Ve čtvrteční odvetě 2. předkola sice slávisté neproměnili několik vyložených šancí a jen remizovali s Karvanem Jevlach 0:0, po výhře 2:0 před čtrnácti dny v Ázerbájdžánu se ale z postupu ze 2. předkola soutěže radovali oni. Losování další fáze proběhne v pátek.

Radost fotbalistů Slavie

Slávisté chtěli i v odvetě útočit a nesoustředit se jen na udržení dvougólového náskoku. Ale v lize se jim v posledních dvou kolech nedařilo, nevstřelili ani gól a s Libercem i v Brně prohráli.

Proti ázerbájdžánskému celku ale Slavia zahájila velkým tlakem a už v 8. minutě poprvé zahrozila. Po rohu Jarolíma hlavičkoval nebezpečně Latka, na brankové čáře vykopl míč Nasirov. V dobré pozici se o dvě minuty později ocitl po uvolnění Táborským Stanislav Vlček, ale placírkou zamířil těsně vedle. Český tým byl od úvodních minut jasně lepší, zejména rychlý Vlček byl velkou hrozbou.

Největší šanci první půle Vlček ale připravil pro Jarolíma, ten ve 38. minutě netrefil z ideální pozice přesně. Syn slávistického kouče měl i první šanci druhé půle, přímý kop mu chytil pozorný Hasanov. Dárek Karlu Jarolímovi ke středečním padesátinám nepřidal ani Janda, který po dalším parádním pasu Vlčka trefil jen gólmana.

Radost nespokojeným domácím příznivcům neudělal ani Kratochvíl. Ten několik desítek vteřin po příchodu na hřiště utekl do brejku, technickou střelu zamířil vedle pravé tyčky hostující branky. V nastavení zahrozil hostující Camara, přímý kop zamířil těsně mimo Vorlovy branky.

Slavia splnila povinnost, ale neznámého soupeře přes množství vyložených šancí nedokázala porazit. Ázerbájdžánský klub tak poprvé proti českému týmu dokázal bodovat. Do čtvrtka měly české kluby stoprocentní bilanci, všech pět utkání vyhrály s celkovým skóre 15:1.

Slavia bude v pátečním osudí losování prvního kola, ve kterém nebudou chybět ani Sparta, Liberec a Mladá Boleslav.

Slavia Praha - Karvan Jevlach 0:0
Rozhodčí: Hermansen - Wulff, Kristensen (všichni Dán.). ŽK: Táborský - Achalkaci. Diváci: 3512. První zápas: 2:0, postoupila Slavia.
Slavia: M. Vorel - Krajčík, Latka, Suchý, Hubáček - Janda (70. Kratochvíl), L. Jarolím, Švec, Hrdlička (60. Švento) - Vlček (66. Fořt), Táborský. Trenér: K. Jarolím.
Jevlach: Hasanov - Nasirov, Inckirveli, Pereira, Trapaidze - Maharamov (55. Camara), Abdulov (69. Yacubov), Muzika, Bajramov, Mogádí - Achalkaci. Trenér: Husejnov.