Rubriky:

Evropská liga

CZ má zavřený stadión. Soupeř Plzně Partizan vyvázl s pokutou. Co to znamená pro fandy Viktorie?

5. ledna 2018 19:52 - Bělehrad

UEFA potrestala oba bělehradské účastníky play off Evropské ligy za chování diváků, ale zatímco soupeř Plzně Partizan vyvázl s pokutou, Crvena zvezda bude muset sehrát domácí zápas proti CSKA Moskva bez diváků. Srbský mistr Partizan musí kvůli výtržnostem v hledišti při utkání s Young Boys Bern zaplatit pokutu 30 000 eur (766 000 korun). Domácí fanoušci v listopadovém duelu použili pyrotechniku a vtrhli na trávník.

 

Djordje Kojadinovic, Reuters

Plzeňský klub verdikt disciplinárky potěšil a začne jednat s Partizanem o prodeji vstupenek. "Určitě je pro naše fanoušky budeme prodávat u nás. Fanoušci, kteří budou chtít podpořit Viktorku přímo v Srbsku, tu možnost mít budou," uvedl mluvčí Viktorie Václav Hanzlík na klubovém webu. Zápas je v srbské metropoli na programu 15. února, o týden později se v Plzni uskuteční odveta.

Crvena zvezda naproti tomu nastoupí 13. února proti CSKA za zavřenými dveřmi jako trest za to, že její příznivci prostřednictvím transparentu vyjádřili podporu bývalému veliteli bosenskosrbské armády Ratku Mladičovi, který byl odsouzen k doživotnímu trestu vězení za zločiny spáchané během války v Bosně a Hercegovině. Klub navíc dostal za rasistické a diskriminační chování fanoušků v listopadovém utkání na hřišti BATE Borisov pokutu 50.000 eur (1,3 miliónu korun).

Klub se chce proti uzavření hlediště odvolat, protože už podle svého generálního ředitele Zvezdana Terziče prodal zhruba 28 000 vstupenek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..