Ajax se pokusí v lednu prodat Grygeru

21. listopadu 2006 18:44 - AMSTERDAM

Trenér Ajaxu Amsterodam Henk ten Cate je smířen s odchodem obránce Zdeňka Grygery, který má v klubu smlouvu do léta příštího roku. V rozhovoru pro list De Telegraaf kouč prohlásil, že se nejslavnější nizozemský tým pokusí v lednovém přestupním termínu českého fotbalistu prodat. Po skončení sezóny by šestadvacetiletý reprezentant mohl odejít zadarmo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Po čtyřech letech v Ajaxu chce zkusit něco jiného a poznat život jinde. Když přijde v zimě dobrá nabídka, budeme jednat," prohlásil Ten Cate, kterého Grygerův odchod mrzí. "Je to škoda, ale je to pochopitelné. Nečekám, že by změnil názor. Důkladně o tom přemýšlel," řekl bývalý asistent Franka Rijkaarda v Barceloně.

Grygerův úmysl změnit působiště není žádným tajemstvím. Hráč, který do Ajaxu přišel v létě roku 2003 z pražské Sparty za více než sto miliónů korun, delší dobu přitahuje pozornost především italských klubů. Grygera chtěl odejít už před touto sezónou, ale nakonec v Ajaxu ještě zůstal.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.