Berger skončil v Aston Ville kvůli sporu s trenérem

26. listopadu 2006 17:27 - BIRMINGHAM

Roztržka s trenérem Martinem O'Neillem byla prý důvodem odchodu záložníka Patrika Bergra z Aston Villy. Podle nedělního listu News of the World bývalý český fotbalový reprezentant odmítl nastoupit za rezervní mužstvo, za což mu kouč udělil pokutu a poslal ho na hostování do druholigového anglického klubu Stoke City. O'Neill na internetové stránce Aston Villy naznačil, že Berger už si za birminghamský celek nezahraje.

 

Internet

Severoirský trenér uvedl, že vicemistr Evropy z roku 1996 porušil disciplinární řád klubu. "Proto už nefiguruje v mých plánech v dohledné budoucnosti. Ten přesun byl v zájmu všech. Končí mu tady smlouva a myslím, že se vrátí domů," řekl O'Neill, po jehož letním příchodu si Berger zahrál jen v jednom ligovém utkání, navíc pouze závěrečných pár minut. Velké přízni bývalého kouče Celtiku Glasgow se netěší ani útočník Milan Baroš, o jehož odchodu se čím dál častěji spekuluje.

Berger, který se zotavil po vleklých zdravotních problémech, bude hostovat ve Stoke City do 4. ledna. Premiéru si odbyl v sobotu při vítězství 1:0 nad West Bromwichem, když přišel do hry v 67. minutě.

Ve Stoke City uvítali třiatřicetiletého českého záložníka s otevřenou náručí. "Je to fantastická posila. Máme velkou radost, že se nám povedlo získat hráče Patrikových kvalit. Nemůžu Martinu O'Neillovi dostatečně poděkovat za to, že ho k nám pustil," uvedl nadšený kouč Tony Pulis pro list Stoke Sentinel.

Tahák pro lidi

Od bývalého hráče Liverpoolu a Portsmouthu si slibuje, že bude tahounem záložní řady. "Dokáže tvořit i dávat góly. Jsem si jist, že bude i tahákem pro lidi. Fanoušci ho měli rádi všude, kde hrál," řekl Pulis.

Berger působí v Anglii od roku 1996, kdy přestoupil z Borussie Dortmund do Liverpoolu. Později hrál v Portsmouthu a před dvěma lety odešel do Aston Villy, v jejím dresu však zejména vinou zranění nastoupil v lize jen devětkrát.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.