Kouč Aston Villy: Barošovi chybí sebevědomí

4. prosince 2006 21:26 - BIRMINGHAM

Nedostatek sebevědomí může podle trenéra Martina O'Neilla za nevýrazné výkony Milana Baroše v dresu Aston Villy. Český fotbalista, který byl loni ve své první sezóně v birmighamském klubu s dvanácti góly nejlepším střelcem týmu, se po letním zranění letos trápí a na první zásah stále čeká.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Gólový půst se nepovedlo Barošovi ukončit ani v sobotním ligovém utkání s Portsmouthem, v němž odehrál 78 minut. "Jsem si jistý, že když Milan hraje za reprezentaci, jeho sebevědomí je v pořádku. Jde jen o to, aby si ho dokázal přenést do ligových zápasů," řekl O'Neill britským médiím.

Podle severoirského kouče se na Barošově psychice podepsalo zranění chodidla, které mu pokazilo mistrovství světa v Německu. "Pak naskočil do několika zápasů a nedařilo se mu. Všechno je o sebedůvěře. Je potřeba, aby se vrátil do pohody jako v době, kdy se mu vedlo v Liverpoolu. Vždyť tam vyhrál Ligu mistrů," prohlásil O'Neill, který nedávno stanovil Barošovi dvouměsíční ultimátum pro to, aby si zasloužil jeho důvěru.

Trenér, jenž přišel k týmu v létě, míní, že Baroš je sám zklamán tím, že se mu nedaří naplnit očekávání, s nimiž do Aston Villy přišel. "Ale pořád má čas na to, aby to dokázal. Teď, v blízké budoucnosti, se to může povést," prohlásil O'Neill na adresu nejlepšího střelce mistrovství Evropy v roce 2004.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.