Brémy porazily Frankfurt 6:2 a udržely si první místo

MNICHOV

Brazilský fotbalový obránce Naldo v sobotu dovedl třemi zásahy tým Werderu Brémy k jasnému vítězství 6:2 ve Frankfurtu a k udržení prvního místa v německé lize.

Branková nadílka probíhala od úvodních minut. Hned po 140 sekundách hry se poprvé prosadil Naldo, když si narazil s Klasničem a pravačkou zamířil přesně. Záhy však bylo vyrovnáno po Russově hlavičce. Brémy poslal znovu do vedení Jensen a po půlhodině přesně hlavičkoval opět Naldo.

Tentýž hráč uzavřel hattrick po změně stran, když přímý kop z 22 metrů nasměroval do rohu branky. Kyrgiakos sice ještě snížil, ovšem v samém závěru rozhozená frankfurtská obrana inkasovala ještě dvakrát po trefách Vranješe a Dioga.

Bayern porazil Chotěbuz

K povinnému vítězství došli fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří porazili Chotěbuz 2:1. K třem bodům je nasměroval povedenou ranou z 25 metrů Schweinsteiger, hosté se však slavného soupeře nezalekli a po změně stran hlavou vyrovnal Baumgart. Jenže hned z následné akce vrátil Bayernu vedení obránce Van Buyten, který si naskočil na trestný kop a hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci.

Na druhé místo poskočil Stuttgart zásluhou vítězství 1:0 nad Bochumí, za kterou odehrál celý zápas Pavel Drsek a 62 minut také Filip Trojan. O jedinou branku se minutu před koncem postaral švýcarský střelec Streller.

Jarolím nastoupil proti Galáskovi

Bezbrankové utkání odehrály týmy Hamburku a Norimberku. Na každé straně se představil jeden český reprezentant: za domácí odehrál celé utkání David Jarolím, stejný počet minut pobyl na hřišti na straně soupeře Tomáš Galásek. Jeho spoluhráč Jan Polák se léčil po operaci mandlí.

Fotbalisté Bielefeldu neudrželi vedení nad Hannoverem a získali nakonec jen bod za remízu 1:1. Hosty poslal do vedení Ndjeng, jenže domácí za několik vteřin srovnali zásluhou střídajícího Brdarice, který zakončil Štajnerovu akci. Český reprezentant odehrál 80 minut. Za Bielefeld odehráli celé utkání Petr Gabriel i Radim Kučera a posledních deset minut také David Kobylík.

Německo - 16. kolo:
Bayern Mnichov - Chotěbuz 2:1 (42. Schweinsteiger, 54. Van Buyten - 53. Baumgart), Frankfurt - Brémy 2:6 (4. Russ, 81. Kyrgiakos - 3., 31. a 48. Naldo, 11. Jensen, 86. Vranješ, 90. Diogo), Hamburk - Norimberk 0:0, Hannover - Bielefeld 1:1 (68. Brdaric - 67. Ndjeng), Mönchengladbach - Mohuč 1:1 (17. Kahe - 89. Jovanovič), Stuttgart - Bochum 1:0 (89. Streller).