Třetí Palermo v italské lize jasně přehrálo čtvrté Livorno

REGGINA

Fotbalisté Palerma porazili překvapení letošní sezóny italské ligy Livorno 3:0. Nadále však zůstávají třetí, když na AS Řím ztrácejí jeden bod. Naopak Livorno o svou čtvrtou pozici pravděpodobně přijde.

Palermo otevřelo skóre již v 2. minutě zásluhou brazilského záložníka Simplicia. Pojistku přidal ještě do poločasu jeho krajan Amauri a třetím gólem dal jedenáct minut před koncem výsledku konečnou podobu znovu Simplicio.

Duel dvou posledních týmů italské ligy vyhráli fotbalisté Regginy, kteří těsně porazili Ascoli 2:1. V první půli se prosadil obránce Lucarelli a další korekce skóre proběhla až v závěru. Na dvoubrankový rozdíl nejprve zvýšil Amoruso, jenže šest minut před koncem snížil Pecorari a vykřesal naději.

Domácí se však ubránili a získali důležité tři body. Přesto nadále zůstávají poslední s pěti body, když hned o patnáct bodů přišli kvůli korupční aféře.

ITÁLIE - 15. kolo:
Reggina - Ascoli 2:1 (29. Lucarelli, 79. Amoruso - 84. Pecorari), Palermo - Livorno 3:0 (2. a 79. Simplicio, 36. Amauri).