Schalke může být podzimním mistrem německé ligy

BERLÍN

Fotbalisté Schalke 04 mají šanci potřetí v historii získat titul podzimního mistra německé ligy. V posledním letošním kole zvítězili 1:0 v Bielefeldu a vedou tabulku o tři body před Brémami. Werder se může na první místo vrátit po nedělním utkání proti Wolfsburgu. Těsnou výhru Schalke zařídil osm minut před koncem bosenský reprezentant Bajramovič.

DEFAULT TITLE

Obhájce titulu Bayern Mnichov se rozloučil s letošním rokem vysokým vítězstvím 4:0 na půdě poslední Mohuče a ztrácí na Schalke dál tři body. Devátým gólem v sezoně se na výsledku podílel nizozemský kanonýr Makaay, který je druhý v tabulce střelců. Ztrátu zaznamenal čtvrtý Stuttgart, který jen remizoval 0:0 v Chotěbuzi.

Norimberk sice prohrával s Hannoverem už od páté minuty, kdy Jiří Štajner založil akci, kterou gólem zakončil Brdaric, ale domácí třemi trefami skóre otočili. Mezi nejlepší hráče vítězů patřil záložník Tomáš Galásek, poslední čtvrthodinu si zahrál i Marek Nikl.

Šanci na únik z předposledního místa promarnil Hamburk, kterému se nepovedl celý podzim v domácí soutěži i Lize mistrů. Trápení svěřenců Thomase Dolla potvrdil i dnešní zápas, v jehož 90. minutě připravil Hamburk o výhru v Cáchách vlastní gól obránce Reinhardta. David Jarolím odehrál za hosty celé utkání a dostal žlutou kartu.

Německo - 17. kolo:
Hertha Berlín - Frankfurt 1:0 (63. Gimenez), Norimberk - Hannover 3:1 (32. Banovič, 56. Schroth, 90.+3 Mnari z pen. - 5. Brdaric), Chotěbuz - Stuttgart 0:0, Bielefeld - Schalke 0:1 (82. Bajramovič), Cáchy - Hamburk 3:3 (63. Reghecampf z pen., 78. Fiel, 90. vlastní Reinhardt - 33. Berisha, 67. Benjamin, 76. Ljuboja), Mohuč - Bayern Mnichov 0:4 (31. Salihamidžič, 45.+2 Makaay, 64. Pizarro, 66. Schweinsteiger).