Kritizovaný Gilardino zabránil porážce AC Milán ve Florencii

ŘÍM

Souboj fotbalistů Fiorentiny a AC Milán v 16. kole italské ligy skončil nerozhodně 2:2. Zápas týmů potrestaných v letní korupční aféře přinesl střelecký duel útočníků Mutua a Gilardina, kteří obstarali všechny góly.

Rumunský kanonýr nejprve z penalty vyrovnal na 1:1 a v 76. minutě poslal domácí do vedení. Gilardino však minutu před koncem zajistil hostům bod a svým výkonem alespoň na chvíli umlčel kritiky, kteří mu vyčítali slabou formu v této sezóně.

Zápas proti sobě svedl dva pilíře české reprezentační obrany. V sestavě Fiorentiny odehrál celé utkání Tomáš Ujfaluši a na druhé straně Marek Jankulovski.

Itálie - 16. kolo:
Fiorentina - AC Milán 2:2 (20. z pen. a 76. Mutu - 4. a 89. Gilardino), Udine - Cagliari 3:1 (17. Pinzi, 27. Iaquinta, 52. Obodo - 82. Cocco).