Rubriky:

Evropské ligy

Bývalý trenér a funkcionáři Genku vypovídali na policii

21. února 2019 10:59 - Praha

Před dnešním utkáním Evropské ligy se Slavií se o Racing Genk opět zajímala policie, která vyšetřuje korupci a finanční podvody v belgickém fotbale. V úterý a ve středu provedla tři domovní prohlídky a vyslechla 16 lidí včetně bývalého předsedy a dalších dřívějších funkcionářů Genku a také současného finančního ředitele. Někdejší trenér Genku Peter Maes dokonce strávil noc v cele, u výslechu byla i jeho přítelkyně.

 

Belgičtí vyšetřovatelé už od loňského dubna v rámci akce "Čisté ruce" zjišťují, jestli kluby nejsou financovány z anonymních zahraničních obchodních společností, čímž by porušovaly pravidla k zisku profesionální licence. V takovém případě by týmům hrozilo vyřazení z belgické ligy, kterou Genk v současnosti jasně vede.

S finančními machinacemi podle vyšetřovatelů klubům pomáhal fotbalový agent Dejan Veljkovič. Belgická média uvedla, že kouč Maes měl během angažmá v Genku a Lokerenu dostávat vedle oficiálního platu ještě vysoké částky z černých fondů. Celkem si prý takto přišel na 2,5 milionu eur. K blízkým přátelům Veljkoviče patří podle médií chorvatský trenér mistrovských Brugg Ivan Leko, který byl u výslechu na podzim a strávil noc ve vězení.

V jiné části aféry policie vyšetřuje také podezření z ovlivňování zápasů a finančních podvodů při hráčských přestupech. Obviněno bylo už dvacet lidí.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161568045510644

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy