Real náhradu za Ronalda nezískal, Oliveira zůstal v AC

31. ledna 2007 19:32 - MADRID

Brazilský fotbalista Ricardo Oliveira, jenž měl odejít do Realu Madrid výměnou za krajana Ronalda, nakonec zůstane v AC Milán. Šestadvacetiletý útočník by se totiž v případě přesunu do Španělska dostal do konfliktu s regulemi FIFA, protože už v této sezóně hrál za Sao Paulo i AC. Pravidla světové federace zakazují hráči nastoupit v jednom ročníku za více než dva kluby.

FIFA přitom ve stejný den povolila v obdobném případě výjimku Argentinci Javieru Mascheranovi, jenž bude na jaře nastupovat za Liverpool. "V případě Oliveiry je to hodně složitá situace. Právníci na tom pracovali a rozhodli jsme se, že raději nebudeme riskovat," řekl novinářům viceprezident AC Adriano Galliani. Sportovní ředitel italského klubu v úterý, den před uzávěrkou přestupů, získal z Realu kanonýra Ronalda.

Bez Ronalda a Oliveiry tak madridskému velkoklubu zůstanou pro jarní část sezóny pouze tři špičkoví útočníci Ruud van Nistelrooij, Raúl a mladý Gonzalo Higuain. Většina konkurentů Realu má přitom k dispozici kvarteto klasických útočníků.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.