Rubriky:

Evropské ligy

Viceprezident fotbalového Slovanu Bratislava může skončit kvůli hajlování za mřížemi

15. srpna 2019 16:56 - Bratislava
(Aktualizováno: 15. srpna 2019 17:08)

Tohle vypadá na pořádný průšvih. Vyšetřovatel slovenské Národní kriminální agentury NAKA podal návrh na obžalobu na viceprezidenta fotbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka mladšího za hajlování. Hrozí mu trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let. Ve čtvrtek o tom informovala slovenská policie na sociální síti.

 

ŠK Slovan Bratislava

„Dne 30. července 2019 ukončil vyšetřovatel NAKA řízení v trestní věci obviněného Ivana K. obviněného z úmyslného přečinu projevu sympatie ke hnutí směřujícímu k potlačení základních práv a svobod s návrhem na podání obžaloby," uvedla policie.

Loni v květnu po ukončení utkání Slovnaft Cup mezi Slovanem a Ružomberkem. Kmotrík mladší na ploše Stadionu Antona Malatinského v Trnavě zdravil fanoušky zdviženou pravicí. „Použitím nacistického pozdravu měl projevit sympatie k nacistickému hnutí a k nacistické ideologii," dodala policie.

Disciplinární komise Slovenského fotbalového svazu loni potrestala Kmotríka mladšího pokutou ve výši 10 tisíc eur (přes čtvrt milionů korun) za hrubé nesportovní chování.

Ivan Vilček, Bratislava, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.