Rubriky:

Evropské ligy

Ibra stále neřekl, kde bude hrát. Ale odhalil smělý plán

27. listopadu 2019 11:50 - Stockholm

Slavný fotbalista Zlatan Ibrahimovic získal zhruba čtvrtinový podíl ve švédském klubu Hammarby. Bývalý kapitán švédské reprezentace majetkově vstoupil do společnosti AEG Sweden a díky tomu nyní vlastní 25 procent stockholmského týmu, z něhož chce udělat nejlepší klub ve Skandinávii.

 

Usa Today Uspw, Reuters

Osmatřicetiletý Ibrahimovic má s firmou Anschutz Entertainment Group dobré vztahy, neboť AEG vlastní mimo jiné klub Los Angeles Galaxy, kde švédský kanonýr poslední dva roky hrál. V Hammarby měla AEG Sweden téměř poloviční podíl (47 procent), Ibrahimovic koupil polovinu společnosti.

"Když jsem dostal tuhle nabídku stát se partnerem AEG, nemohl jsem odmítnout," řekl Ibrahimovic listu Aftonbladet. "Ohromilo mě, čeho v posledních letech dosáhli. Pomůžu Hammarby stát se nejlepším klubem ve Skandinávii," odhalil smělý plán. Finanční podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

A je to venku! Ibrahimovic naznačil, kam povedou jeho další kroky

Ibrahimovic před dvěma týdny oficiálně skončil v Galaxy, za které během dvou sezon MLS nastřílel v 52 zápasech 56 gólů. Bývalý hráč Interu a AC Milán, Barcelony, Paris Saint-Germain či Manchesteru United v minulých dnech zveřejnil video se zelenobílým dresem Hammarby a svou jmenovkou, čímž vzbudil spekulace o návratu do Švédska. Hrát však za třetí tým uplynulé ligové sezony nebude. Jeho další působiště stále není známo.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.