Rubriky:

Evropské ligy

To je hlavička! Z hrdiny byl rázem nešťastník roku

3. prosince 2019 16:27 - Amsterdam
(Aktualizováno: 3. prosince 2019 16:35)

Šílený zkrat. Takový snad nemá na triku ani defenziva Sparty v české nejvyšší soutěži. A že její stopeři mají průšvihů v téhle sezoně už dost. Za smolaře byla tentokrát v nizozemské lize obrana Twente Enschede v čele s brankářem Joelem Drommelem. Ten nabídl soupeři dovršení hattricku obrazně řečeno na zlatém podnose. Podívat se můžete na přiloženém videu.

Video již není dostupné

sntv

Ajax, který za patnáct kol nejvyšší nizozemské soutěže ještě neprohrál, vedl na hřišti Twente 3:2. Těsné skóre však nechávalo zápas otevřený. Jenže dvacet minut před koncem přišel nevídaný zkrat defenzivy týmu Enschede.

Dostal těžkou malou domů, gólman Drommel si ale věřil a míč se snažil odehrát hlavou. To však neměl dělat. V okamžiku se totiž proměnil z hrdiny v nešťastníka. Zasáhl totiž svého spoluhráče, obránce Schenka, od nějž se míč odrazil k Noa Langovi. Dvacetiletý křídelník Ajaxu už pak neměl problém dopravit míč do odkryté branky a mohl slavit hattrick.

Ajax nakonec vyhrál zápas 5:2 a vede tabulku o šest bodů před Alkmaarem, třetí PSV Eindhoven je o dalších sedm bodů zpět.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.