Rubriky:

Evropské ligy

Ve Švýcarsku kvůli koronaviru odložili fotbalové zápasy

28. února 2020 13:18 - Bern

Ve Švýcarsku, které má v květnu hostit mistrovství světa, se kvůli obavám z nákazy koronavirem závěrečná dvě kola základní části nejvyšší hokejové soutěže odehrají bez diváků. K bezpečnostním opatřením sáhl i fotbalový svaz a odložil všechny víkendové zápasy první a druhé ligy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Obě rozhodnutí přišla poté, co švýcarské úřady kvůli nákaze zakázaly akce s více než tisícovkou účastníků. Zatímco fotbalový svaz odložil kompletní víkendový program, hokej nechal poslední dvě kola základní části odehrát za zavřenými dveřmi. O osudu play off, které se má hrát od 7. března, rozhodne mimořádné zasedání výkonného výboru svazu v pondělí.

Ve Švýcarsku bylo dosud koronavirem nakaženo 15 lidí a více než stovka dalších je v karanténě. Kvůli nákaze, která odstartovala v Číně a v Evropě dosud nejvíc zasáhla sever Itálie, byl mimo jiné zrušen i ženevský autosalon. Akce, kam v minulosti zavítalo kolem 600 tisíc lidí, se měla uskutečnit za dva týdny.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.