Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalová liga na Slovensku nezačne dřív než v květnu

21. března 2020 17:19 - Bratislava

Slovenská fotbalová liga se kvůli pandemii nového typu koronaviru nezačne znovu hrát dříve než v květnu. Vedení soutěže v online hlasování prodloužilo přerušení první ligy, které mělo původně trvat do 4. dubna.

 

Jerome Miron, Reuters

Slovenská liga na rozdíl od české ještě před přerušením soutěží po celé Evropě stihla dohrát základní část a má před sebou už jen nadstavbu. "Posun je logický i vzhledem k rozhodnutí UEFA o odkladu mistrovství Evropy na další rok a prodloužení termínu dohrání ligových soutěží do konce června. Jsme v neustálém kontaktu s evropskými partnery a trend je ve všech zemích stejný - dohrát soutěže, pokud to bude možné," uvedl Ivan Kozák, prezident Unie Ligových klubů, která na Slovensku řídí nejvyšší soutěž.

"Připravujeme různé alternativní návrhy, pokud by krizová situace nadále přetrvávala a neumožnila nám ligu dohrát. V současnosti však věříme, že soutěžní ročník dohrajeme do konce června. Cítíme zodpovědnost vůči fanouškům, klubům, hráčům, našim partnerům, ale i vůči celé společnosti," dodal Kozák pro web nejvyšší soutěže.

Nereálné, aby se fotbal letos vrátil na stadiony. Dřív než v roce 2021 nezačne, tvrdí přední virolog

Slovensko patří k zemím, které zatím pandemií nejsou tolik zasaženy. K dnešnímu ránu mělo 137 potvrzených případů nákazy.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.