Odejde Neymar do Barcelony? Přišel by o stovky milionů!

22. dubna 2020 20:32 - Paříž/Praha

Čeká ho zásadní rozhodnutí. Hvězda PSG Neymar byl návratu do Barcelony blízko už loni v létě. Velký comeback se nakonec nekonal, s blížícím se letním přestupovým oknem ale nekonečná přestupová sága znovu nabírá na obrátkách. Španělská média přišla s novými detaily ohledně Brazilcova možného návratu. Osmadvacetiletý fotbalista by se musel vzdát obrovské sumy peněz. Jeho roční plat by klesl o desítky milionů eur.

 

Twitter

Neymar se v nejbližších měsících bude muset rozhodovat, zdali je v jeho kariéře přednější sportovní hledisko, nebo peníze.

Podle španělského deníku Mundo Deportivo jsou zástupci pařížského klubu připraveni nabídnout svému útočnému esu vylepšení smlouvy na neskutečných 50 milionů eur za sezonu plus dalších téměř 14 milionů od katarského sponzora z oblasti bankovnictví (celkem téměř 1,8 miliardy korun).

Barcelona podobnou sumu vyplácí své hvězdě Lionelu Messimu. Nepřekvapí proto, že v případě Neymara by si podobnou částku dovolit nemohla a podle španělských médií je připravena Brazilci nabídnout smlouvu ve výši 20 milionů eur (přes půl miliardy korun).

Všichni jsou na prodej! Neúprosný dopad doby, Barcelona má jen svatou trojici nedotknutelných

Neymar, který zatím na vytoužený triumf v Lize mistrů s Pařížským celkem nedosáhl, se v minulosti několikrát nechal slyšet, že by se na Pyrenejský poloostrov do La Ligy rád vrátil.

Barcelona se zase v létě chystá výrazným způsobem obměnit kádr. V poslední době se krom zmiňovaného Neymara hodně skloňuje také jméno argentinského fotbalisty Interu Milán Lautara Martíneze.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.