Fotbalová liga v Polsku má termín pro restart 29. května

25. dubna 2020 18:38 - Varšava

Fotbalová liga v Polsku plánuje obnovit zápasový program 29. května. Tento termín dnes přislíbil premiér Mateusz Morawiecki s tím, že restart sezony po koronavirové krizi bude určitě bez diváků na tribunách.

 

Polská Ekstraklasa byla přerušena podobně jako jiné evropské soutěže v polovině března. Tabulku vede Legia Varšava s bývalým reprezentantem Tomášem Pekhartem. Do konce základní části zbývají odehrát čtyři kola, nejpozději 19. července by měla sezona skončit.

"To jsou vynikající zprávy. Souhlas vlády s obnovením tréninků nám dává šanci realizovat plán, na kterém jsme pracovali poslední čtyři týdny. Pokud nenastanou neočekávané problémy a zdravotní situace v zemi to dovolí, po fázi přípravy začneme 29. května," řekl šéf ligy Marcin Animucki.

Šance na restart sezony vzrostla. Vedení ligy o něm bude jednat v pondělí

Fotbalisté v polských klubech už mohou při dodržení stanovených podmínek trénovat v malých skupinkách, podobně jako v Čechách, Německu nebo Rakousku. Tam ale vláda zatím termín pro obnovení ligy neuvedla.

Šok v Německu! Fotbal bude v rouškách. A každých 15 minut se musí měnit, navrhuje ministerstvo

Polsko hlásí zhruba 11 tisíc lidí s nemocí covid-19 a pět set s ní spojených úmrtí.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: