Rubriky:

Evropské ligy

Vládní opatření ve Francii neumožní dohrát fotbalovou ligu

28. dubna 2020 16:22 - Paříž

Ve Francii budou muset kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončit první a druhou fotbalovou ligu. Vláda až do září zakázala všechny velké sportovní akce. Vedení soutěží zatím rozhodnutí kabinetu nekomentovalo.

 

Benoit Tessier, Reuters

První i druhá liga byly pozastaveny 13. března. Francouzská fotbalová federace předběžně naplánovala, že se znovu začne hrát 17. června a ročník bude dokončen 25. července. Tento scénář však vláda nedovolila.

"Nebude možné pořádat velké sportovní události, hlavně ty fotbalové, dříve než v září. A to ani bez přítomnosti diváků," uvedl dnes premiér Édouard Philippe.

Neymar, hvězda PSG i celé francouzské fotbalové ligy.

Benoit Tessier, Reuters

Tabulku první francouzské ligy po 27 kolech vede obhájce titulu Paris St. Germain o 12 bodů před Marseille. Pařížané odehráli o zápas méně. Na posledních dvou místech, která znamenají přímý sestup, jsou Amiens a Toulouse. Vedení ligových soutěží se má sejít v polovině května a rozhodnout o konečném pořadí. Zatím není jasné, jestli bude vyhlášen mistr nebo zda budou sestupující a postupující.

Nervozita v Německu. Kluby se modlí za signál od Merkelové, hrozí ekonomický průšvih

V evropských pohárech, které chce Evropská fotbalová unie UEFA dohrát zřejmě o prázdninách, zůstávají dva francouzští zástupci. PSG postoupil přes Dortmund do čtvrtfinále Ligy mistrů, Lyon ještě čeká osmifinálová odveta s Juventusem Turín.

"Se souhlasem UEFA plánujeme pokračovat v bojích v Lize mistrů, kdykoliv a kdekoliv se uskuteční," uvedl předseda PSG Násir Chelajfí. "Pokud to nebude možné ve Francii, odehrajeme zápasy v zahraničí s ohledem na nejlepší podmínky pro naše hráče a maximální bezpečnost pro všechny zaměstnance klubu," dodal.

Nizozemský fotbal očekává obří ztráty a doufá v pomoc státu

V Evropě zatím byla kvůli koronaviru oficiálně ukončena sezona nizozemské ligy, kde nebyl udělen titul a také nikdo nesestoupil. V Belgii už sice začátkem května vyhlásili po nedohrané základní části mistrem Bruggy, ale po varování UEFA zatím valná hromada klubů verdikt nepotvrdila a čeká, jestli vláda neuvolní bezpečnostní opatření natolik, aby se mohl ročník dokončit.

Ve Francii byl nový typ koronaviru potvrzen u více než 165 tisíc lidí a vyžádal si přes 23 tisíc životů.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy