Rubriky:

Evropské ligy

V Bělorusku odložili kvůli koronaviru dva fotbalové zápasy

11. května 2020 20:11 - Minsk

Kvůli podezření na koronavirus byly odloženy dva ligové zápasy v Bělorusku, kde se zatím jako v jediné evropské zemi soutěže nezastavily. Hrát se nebude páteční utkání nejvyšší soutěže mezi FC Minsk a Něman Grodno a o den později ani druholigový duel týmů Arsenal Dzeržinsk a Lokomotiv Gomel. V obou případech se jedná o podezření na covid-19 u několika hráčů jednoho z mužstev.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

V Bělorusku, jehož prezident Alexandr Lukašenko hrozbu nákazy dlouho bagatelizoval, je téměř 24 tisíc potvrzených případů a více než 130 úmrtí s covidem-19.

Sezona fotbalové ligy se v Bělorusku rozběhla s diváky na tribunách v druhé polovině března, tedy v době, kdy ve zbytku Evropy a ve většině zemí světa kvůli pandemii koronaviru soutěže přerušili. Běloruská liga si díky tomu dlouho užívala nečekaného zájmu zahraničních fotbalových fanoušků, kvůli obavám z infekce ale ubývalo příznivců na stadionech.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.