Vágner Love hattrickem pokořil ruského mistra, CSKA skončí druhý

MOSKVA

Fotbalisté CSKA Moskva si zajistili konečné druhé místo v ruské lize, když v předposledním kole deklasovali už jistého mistra Kazaň 4:0. Strůjcem vítězství byl brazilský kanonýr Vágner Love, který hattrickem navázal na svůj výkon z předchozího utkání, v němž dal dokonce čtyři branky. Všechny góly dal v neděli v druhém poločase a svou střeleckou bilanci v letošním ročníku zaokrouhlil na 20 branek.

CSKA se z druhého místa kvalifikoval stejně jako Kazaň do základní skupiny příštího ročníku Ligy mistrů. Třetí místo, znamenající postup do předkola Ligy mistrů, drží Dynamo Moskva, které uhrálo remízu 1:1 na hřišti loňských šampionů z Petrohradu.

Zenit díky zisku bodu uhájil před závěrečným kolem pátou příčku, z níž se postupuje do Poháru UEFA, který fotbalisté z Petrohradu letos vyhráli. Porážku domácí odvrátil v 79. minutě Tekke. Celý zápas v dresu Zenitu odehrál Radek Šírl.

Šestá je vinou horšího skóre Samara, která marně usilovala o vítězství na hřišti Saturnu. Souboj bývalých českých reprezentantů Jana Kollera a Jiřího Jarošíka v týmu Křídel sovětů a Antonína Kinského v brance Saturnu skončil 0:0.

Mimo pohárové příčky stále zůstává Spartak Moskva, který až v poslední minutě zachránil remízu 2:2 na hřišti Vladivostoku. Ten navzdory bodovému zisku sestoupí stejně jako poslední Jaroslavl. Za Spartak nastoupil jen obránce Martin Jiránek, který se chybou podepsal pod druhý gól domácích. Radoslav Kováč chyběl kvůli disciplinárnímu trestu.

Marek Čech v brance Lokomotivu inkasoval dvakrát v druhém poločase derby s FK Moskva, díky dvěma gólům Syčeva a trefě Glušakova z první půle však jeho tým vyhrál 3:2.

Ruská fotbalová liga - 29. kolo:
CSKA Moskva - Kazaň 4:0, Groznyj - Jaroslavl 0:0, Lokomotiv Moskva - FK Moskva 3:2, Nalčik - Chimki 1:2, Petrohrad - Dynamo Moskva 1:1, Saturn MO - Samara 0:0, Tomsk - Perm 0:1, Vladivostok - Spartak Moskva 2:2.