Rubriky:

Evropské ligy

Hearts chtějí proti sestupu ze skotské ligy bojovat u soudu

19. května 2020 12:42 - Edinburgh

Vedení fotbalistů Heart of Midlothian nesouhlasí se sestupem ze skotské ligy, která byla v pondělí kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena. Zaměstnavatel českého brankáře Zdeňka Zlámala se chce proti rozhodnutí bránit u soudu.

 

archiv Zdeňka Zlámala

"Žádný klub by neměl v době pandemie koronaviru nespravedlivě pykat," uvedl edinburský klub v prohlášení. "Právní kroky sice jsou časově i finančně náročné, ale účast v lize má pro klub větší cenu."

O konečném pořadí soutěže rozhodl bodový průměr a Hearts ztráceli na předposlední Hamilton čtyři body. Titul získal podeváté za sebou Celtic Glasgow. Hearts doufají, že by ještě mohl být schválen návrh na rozšíření soutěže z 12 na 14 týmů.

Rozhodnuto! Skotská liga skončila, Celtic má titul, Zlámalův tým sestoupil

"Zbývalo osm kol do konce, to je 24 bodů a je prostě nefér, že nás odsoudili k sestupu," řekl Zlámal deníku Sport. "Zarazilo mě, že nebyl tlak na dohrání soutěže. V Německu už se začalo, v Česku se bude hrát další týden, ale ve Skotsku je vše jinak. Nerozumím tomu. Hráči by se dali otestovat a osm kol není moc. Pak by to bylo opravdu spravedlivé," uvedl bývalý brankář Olomouce, Slavie, Bohemians, Liberce či Zlína. V klubu má smlouvu ještě na rok a chystá se ve Skotsku pokračovat.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy