Rubriky:

Evropské ligy

Podle trenéra Zenitu Petrohrad nadešel čas nechat Aršavina odejít

11. prosince 2008 15:59 - MADRID

Trenér fotbalistů Zenitu Petrohrad Dick Advocaat se rozhodl v létě nechat odejít svou největší hvězdu Andreje Aršavina, který již delší dobu chce přestoupit do předního evropského celku. Podle nizozemského kouče by to hráči mělo umožnit i vedení klubu.

"Někdy je třeba hráčům takové kvality dát šanci ukázat se v Evropě. Myslím si, že je správná doba udělat to i pro Andreje," uvedl Advocaat na tiskové konferenci po středečním utkání Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid.

Právě madridský celek patří k hlavním kandidátům na získání služeb dravého útočníka. Středeční Aršavinův výkon však představitele Realu asi příliš nenadchl. Na hřišti nebyl téměř vidět a o poločase byl stažen. "Andrej šel do zápasu s lehkou teplotou, proto jsme ho o půli raději vystřídali," vysvětlil Advocaat.

Sedmadvacetiletý útočník, který má na kontě 15 branek za ruskou reprezentaci, na sebe upoutal pozornost především povedenými výkony na evropském šampionátu, kde patřil k největším hvězdám. Navíc letos dovedl Zenit k premiérovému triumfu v Poháru UEFA a Superpoháru. Ruský celek poté dostal na Aršavina hned několik nabídek okolo 20 miliónů liber, svou hvězdu však tehdy odmítl prodat.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.