Rubriky:

Evropské ligy

Sneijder uvažuje o návratu k fotbalu, možná posílí rodný Utrecht

4. července 2020 12:48 - Utrecht (Nizozemsko)

Rok po ukončení kariéry uvažuje bývalý nizozemský reprezentant Wesley Sneijder o návratu k fotbalu. Šestatřicetiletý záložník by mohl posílit tým v rodném Utrechtu, za který nikdy nehrál. Sneijder by tak napodobil někdejšího spoluhráče z národního mužstva Arjena Robbena, jenž se po roční pauze nedávno dohodl na smlouvě s Groningenem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sportovní ředitel Utrechtu Jordy Zuidam potvrdil, že Sneijderovi předložil nabídku. "Bavili jsme se o jeho možném návratu, záleží na něm," řekl.

Sneijder zahájil kariéru v roce 2002 v Ajaxu Amsterodam, odkud po pěti letech odešel do Realu Madrid. Hrál také za Inter Milán, Galatasaray Istanbul, Nice a naposledy v katarském klubu Al Gharráfa. Poslední zápas absolvoval v prosinci 2018.

Za nizozemskou reprezentaci odehrál Sneijder rekordních 134 utkání. V roce 2010 se stal vicemistrem světa a o čtyři roky později získal bronz.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.