Novák rozhodl gólem utkání proti Galatasarayi

Istanbul

Český fotbalista Filip Novák vstřelil v 30. kole turecké ligy rozhodující gól při vítězství Trabzonsporu 3:1 na hřišti Galatasaraye Istanbul. Reprezentační levý bek dal v pátém zápase po koronavirové pauze třetí soutěžní gól.

Gólová radost českého obránce Trabzonsporu Filipa Nováka (vpravo).

Novák si v 70. minutě za stavu 1:1 zaběhl na centr na zadní tyč a hlavou překonal gólmana Okana Kocuka. V závěru přidal pojistku nejlepší střelec soutěže Alexander Sörloth. Trabzonspor se tak nadále drží v kontaktu s vedoucím Basaksehirem, čtyři zápasy před koncem na něj ztrácí dva body.

Celý zápas odehrál i útočník Milan Škoda, porážku Rizesporu 0:1 na hřišti Konyasporu ale neodvrátil. Jeho tým inkasoval z penalty ve čtvrté minutě nastavení. Rizespor se propadl na sestupovou šestnáctou příčku, bod za svého dnešního soupeře.