Živě

Švýcarská fotbalová liga skončí jako poslední v Evropě

22. července 2020 14:58 - Bern

Švýcarská liga dokončí koronavirem ovlivněnou sezonu jako poslední evropská fotbalová soutěž. Tamní Super League by to měla stihnout zhruba hodinu a půl před půlnocí 3. srpna, kdy vyprší lhůta UEFA pro přihlášení klubů do příštího ročníku evropských pohárů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Program švýcarské ligy při restartu po koronavirové pauze zkomplikovalo šíření nákazy v FC Curych, jež si vynutilo odklady zápasů. "Jsme zpátky na dobré cestě," řekl agentuře AP šéf ligy Claudius Schäfer. Připustil, že zhuštěný program není ideální, protože některé týmy musejí odehrát pět zápasů ve 13 dnech. "Ale ze sportovního hlediska je to hodně zajímavé a hrají se velmi dobré zápasy."

V posledním kole se 3. srpna střetnou první dva týmy aktuální tabulky Young Boys Bern a St. Gallen. Úřadující mistři Young Boys vedou o dva body a v příštích 12 dnech je čekají čtyři duely. Ligová sezona se tak i vinou dlouhé koronavirové přestávky protáhne na bezprecedentních 54 týdnů.

Neskutečně! Spolumajitelce fotbalového týmu jsou teprve dva roky

Švýcarsko zastavilo ligovou soutěž dřív než většina ostatních zemí, už v únoru, poté co úřady zakázaly kvůli nákaze akce s více než tisícovkou účastníků. Maximálně tisícovka lidí může být na stadionech i nyní a švýcarským klubům hrozí ekonomické problémy, neboť téměř polovinu jejich zisku před krizí tvořily příjmy ze vstupenek.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.