Rubriky:

Evropské ligy

Brazilce Roberta Carlose urážel fanoušek Petrohradu banánem

23. března 2011 12:46 - PETROHRAD

Slavný fotbalový obránce Roberto Carlos se měsíc po příchodu do ruské ligy setkal s rasismem. Na Brazilce ve službách celku Machačkala ukázal jeden z fanoušků Petrohradu před pondělním zápasem oloupaný banán, za což nyní hrozí petrohradskému klubu disciplinární trest. Možná bude muset sehrát jeden domácí duel za zavřenými dveřmi.

 

Nestor Silva, ČTK/AP

Fotografie s banánem nad hlavou Roberta Carlose se objevila v ruským médiích, tamní fotbalový svaz už zahájil vyšetřování případu. Po fanouškovi pátrá i samotný klub.

Hráč incident bagatelizoval

Roberto Carlos incident bagatelizoval. "Nepohoršilo mě to. Je mi sedmatřicet, už jsem toho viděl hodně a nenaštve mě, když vidím banán" prohlásil.

Sedmatřicetiletý Roberto Carlos, mistr světa z roku 2002, přišel do Machačkaly na začátku února a patří k největším fotbalovým hvězdám v Rusku. V pondělí nicméně svému celku k výhře nepomohl, na půdě trojnásobného ruského mistra prohrál 0:2.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.