Evropské ligy

Monako - Paris St. Germain 3:2 Fotbalisté Monaka otočili šlágr s PSG

20. listopadu 2020 21:03 - Paříž
(Aktualizováno: 20. listopadu 2020 23:23)

Fotbalisté Monaka otočili v 11. kole francouzské ligy zápas s Paris Saint-Germain a mistrovský tým porazili 3:2. Pařížané prohráli v domácí soutěži poprvé po osmi vítězstvích a knížecímu klubu, jenž se posunul na druhé místo tabulky, podlehli po více než čtyřech letech.

Eric Gaillard, Reuters

Hostům patřil první poločas. Bývalý hráč Monaka Kylian Mbappé poslal PSG dvěma góly do vedení, navíc jemu a Moise Keanovi nebyly po konzultaci s videem uznány góly kvůli ofsajdu.

V druhém poločase se obraz hry naprosto otočil a na trávníku vládli domácí. Německý útočník Kevin Volland brankami v 52. a 65. vyrovnal a poté vybojoval pokutový kop, z něhož dokonal obrat v 84. minutě španělský záložník Cesc Fábregas. Za penaltový faul byl navíc vyloučen Abdou Diallo, takže se lídr tabulky snažil o vyrovnání jen v deseti. PSG nebyl nic platný ani návrat hvězdného Brazilce Neymara, jenž nastoupil po zranění poprvé v listopadu.

Německá megaostuda v Lize národů! Výhry slaví Francie i Portugalsko

Francouzská fotbalová liga - 11. kolo:
Rennes - Bordeaux 0:1 (37. Ben Arfa)
Monako - Paris St. Germain 3:2 (52. a 65. Volland, 84. Fábregas z pen. - 25. a 37. z pen. Mbappé)

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.