BATE Borisov remizoval v běloruské fotbalové lize s Dinamem Minsk

MINSK

Fotbalisté BATE Borisov, s kterými se Plzeň utká v základní skupině Ligy mistrů, remizovali v dnešním 23. kole běloruské ligy 2:2 s Dinamem Minsk, na jehož stadionu hrají zápasy evropských pohárů. Obhájce titulu zůstal v čele soutěže s devítibodovým náskokem před druhým Šachťorem Soligorsk.

Alexander Volodkov (vlevo) z BATE Borisov se raduje z gólu. Ilustrační foto.

Hosté nad BATE v druhém poločase dvakrát vedli po brankách Brazilce Bruna Furlana, ale útočníci Vitalij Rodionov a Jegor Filipenko dokázali pokaždé odpovědět. Naděje Borisova na možné vítězství zhatil jeho brankář Alexandr Gutor, který byl devět minut před koncem po druhé žluté kartě vyloučen. Zápas místo něj dochytal stoper Filipenko.

Trenér Borisova Viktor Gončarenko do utkání postavil sestavu: Gutor - Jurevič (75. Bordačev), Filipenko, Simič, Baga - A. Voloďko, Rudik, Něchajčik, Bressan - Koncevoj (74. Alex), Rodionov (67. Gordějčuk).

Plzeň doma proti Borisovu 13. září vstoupí do prestižní soutěže, odvetu v Bělorusku odehraje 23. listopadu.