Hartig odchází na půlroční hostování do Slovanu Bratislava

1. září 2011 18:12 - PRAHA

Fotbalový útočník Lukáš Hartig opouští kádr pražských Bohemians 1905 a bude na podzim hostovat ve Slovanu Bratislava. Oživí tak spolupráci s trenérem Vladimírem Weissem, pod kterým působil v Artmedii Petržalka. Tehdy s ním hrál v Lize mistrů, nyní si vyzkouší Evropskou ligu.

 

Petr Horník, Právo

Slovan postoupil nečekaně přes AS Řím do druhé nejprestižnější evropské soutěže a shání posily. Ve středu přivedl Iva Táborského z Mladé Boleslavi a dnes se dohodl na příchodu Hartiga. Tomu Bohemians dovolili odejít i vzhledem k jeho zásluhám.

"I když se rozhodnutí o uvolnění Lukáše nerodilo lehce zejména ze sportovního a fanouškovského hlediska, vyšli jsme žádosti Slovanu Bratislava vstříc. Doufáme, že to bude nový impulz zejména pro naše mladé hráče, aby dočasnou absenci Lukáše nahradili zvýšeným úsilím a hartigovskou bojovností," uvedl na webu Bohemians 1905 ředitel klubu Ladislav Valášek. "Navíc jsme tím dořešili část starého dluhu vůči Slovanu Bratislava," dodal.

Čtyřiatřicetiletý Hartig si evropské poháry zahrál už v dresu Sparty, s níž bojoval v Lize mistrů. Nyní se těší na šanci nastoupit v Evropské lize proti Salcburku, Paris St. Germain a Bilbau. "Chci poděkovat vedení Bohemky, že mě uvolnilo. Hlavně jsem přesvědčen, že kluci budou dál bojovat, aby se v tabulce pohybovali co nejvýše, až se v zimě do Bohemky vrátím," řekl Hartig.

V dresu Slovanu doplní další Čechy Táborského, Jiřího Kladrubského a Radka Dosoudila.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: