Fotbalový trenér Levý bude trénovat albánské mistry ze Skënderbeu

12. října 2011 15:43 - KORCË

Český fotbalový trenér Stanislav Levý povede tým albánských šampionů KF Skënderbeu Korcë. Třiapadesátiletý kouč, který před necelými třemi lety naposledy vedl v české lize Zlín, je v novém působišti od úterý. Jeho asistentem bude Zdeněk Bečka. ČTK o angažování Levého informoval agent Zdeněk Nehoda, který dohodu mezi trenérem a klubem zprostředkoval.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Úkolem Levého bude vytáhnout mužstvo Skënderbeu, které se v létě představilo i v 2. předkole Ligy mistrů a vypadlo s Apoelem Nikósie po prohrách 0:2 a 0:4, ze současného desátého místa v domácí soutěži. Klub, sídlící ve městě Korcë, má po čtyřech odehraných kolech na svém kontě pět bodů.

"V albánském fotbale máme dobré kontakty, a když se mužstvu nepovedl start do ligy, prezident klubu se na nás obrátil s žádostí o tip na zkušeného trenéra. Standa (Levý) se jim od začátku zamlouval. I pro něj je šance vést špičkový albánský tým výzvou, byť bude v mistrovském týmu od začátku pod tlakem," řekl Nehoda.

Pro někdejšího reprezentačního obránce Levého, který zářil hlavně v Bohemians Praha, bude angažmá v Albánii další zkušeností poté, co v Německu vedl celky TeBe Berlín, Hannoveru a Saarbrückenu. V české lize vedl Slovácko, Plzeň a Zlín, v druhé lize byl koučem a sportovním ředitelem Viktorie Žižkov, působil také ve vedení blšanského klubu.

Před dvěma lety se Levý neúspěšně ucházel o post kouče súdánské reprezentace. Nedávno se spekulovalo o tom, že by mohl převzít pražskou Slavii, kam ale nakonec zamířil František Straka.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.