Střídající Holenda dvěma góly zmírnil debakl Machačkaly s CSKA

MOSKVA

Dvěma góly v rozmezí pěti minut se blýskl v ruské fotbalové lize útočník Jan Holenda z Machačkaly, který však v samém závěru už jen zmírnil porážku s CSKA Moskva na 3:5. Obránce Marek Suchý přispěl jednou brankou k jasné výhře Spartaku Moskva 4:0 nad Tomskem.

Holenda přišel na hřiště v 74. minutě a stihl ještě zastínit hvězdného spoluhráče Samuela Eto'a, jenž ve čtvrté minutě otevřel skóre. CSKA na rychlý gól dagestánského celku dokázal zareagovat a pěti góly přichystal Anži debakl. Podílel se na něm především reprezentant Pobřeží slonoviny Seydou Doumbia, který vstřelil hattrick a vede tabulku střelců.

Holenda po příchodu na hřiště sledoval, jak jeho tým od druhého mužstva tabulky ještě dvakrát inkasuje. V 86. minutě se pak poprvé prosadil po centru Žirkova a v nastavení ještě zkorigoval výsledek po Eto'ově přihrávce. Bývalý sparťan si vylepšil bilanci na šest gólů v sezoně a je nejlepším střelcem Machačkaly, které patří v lize osmé místo.