Rubriky:

Evropské ligy

Kilmarnock nahlásil rasistický dopis adresovaný kouči Dyerovi

29. prosince 2020 09:38 - Kilmarnock

Trenér fotbalistů Kilmarnocku Alex Dyer se stal terčem rasistických urážek. Jediný kouč tmavé pleti v nejvyšší skotské lize dostal v pondělí na adresu klubu dopis plný nenávisti a vedení Kilmarnocku se proto obrátilo na policii. "Spolupracujeme se skotskou policií, abychom identifikovali jedince zapojené do tohoto nechutného činu a budeme proti nim postupovat, jak nejpřísněji to bude možné," uvedli zástupci Kilmarnocku v oficiálním prohlášení. "Rasismus v jakékoliv formě je nepřijatelný a musí být odsouzen," dodali.

 

Jane Barlow, ČTK/AP

Hráči a realizační tým Kilmarnocku se v této sezoně zapojili do boje proti rasismu a na znamení podpory hnutí Black Lives Matter před každým zápasem poklekají. V tom chtějí pokračovat i nadále.

Podporu pětapadesátiletému Dyerovi, jenž v létě v Kilmarnocku podepsal dvouletou smlouvu, vyjádřil i ministr spravedlnosti skotské vlády Humza Yousaf. "Vstupujeme do roku 2021 a fotbaloví trenéři tmavé pleti dostávají dopisy s rasistickými urážkami. Máme před sebou ještě dlouhou cestu, abychom se zbavili tohoto zla," napsal na twitteru.

Kilmarnock má za sebou sérii pěti porážek, po sobotní prohře 1:2 s Livingstonem mu ve dvanáctičlenné Premier League patří osmé místo.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.