Lavička chce s Vratislaví do Evropy: Po posilách se rozhlížíme i v Česku

9. února 2021 15:17 - Praha

Trenér Vítězslav Lavička přišel do tradičního slezského klubu Slask Vratislav v lednu 2018, kdy klub bojoval o záchranu v Extraklase. Úkol splnil a v následujícím ročníku vybojoval třetí místo a účast v kvalifikaci Evropské ligy. V probíhající sezoně chce tuto pozici minimálně obhájit, ale potřebuje zkvalitnit středovou řadu, jak řekl pro Sport.cz sedmapadesátiletý kouč, který chce „lovit" posily i v Česku...

 

Archiv Vítězslava Lavičky

Slask se drží v tabulce těsně pod pomyslnými stupni vítězů. Zůstává boj o titul a pohárovou Evropu hlavním cílem tohoto tradičního klubu?

Samozřejmě, že je to přání všech lidí v klubu, majitele a pochopitelně nás k tomu tlačí fanoušci. Ale dostat se do Evropy v Polsku je náročnější než v Česku. Tabulka je hodně vyrovnaná. Stejný cíl má pochopitelně hodně soupeřů. Každý bod je důležitý a jakákoliv ztráta může být ve snaze o pohárové příčky fatální.

Kolik klubů postoupí do kvalifikací?

První tři z Extraklasy a vítěz Polského poháru, jenže z toho už jsme vypadli, takže jedinou šancí je liga, tedy dostat se do trojky. Ale musíme být realisty, na co máme vzhledem k síle kádru.

Pekhart se v polské lize opět trefil a Legia zdolala Čenstochovou

Majitel vám nepřivede posily?

Klub vlastní město Vratislav, stará se o něj po všech stránkách dobře. Pochopitelně fotbalové věci, včetně posil, jsou starostí managementu klubu, který na nich usilovně pracuje.

Trenér Slasku Wroclaw Vítězslav Lavička.

Slask Wroclaw

Na jakém postu by podle vás Slask potřeboval posílit?

Momentálně ve středové řadě. Na hledání kvalitních záložníků se nejvíc soustředíme. A rozhlížíme se i za hranicemi.

Lovíte i v Česku?

Ano, protože tam jsou kvalitní záložníci, kteří nejsou plně vytížení, sedí na lavičce nebo mají malou porci minut, a nám by mohli pomoci. Věděl bych o několika, na Slavii i ve Spartě, ale i jinde, které tam zrovna nepotřebují (směje se). Chystáme se některé hráče, samozřejmě i jejich kluby, oslovit.

Do kdy na to máte čas? Ve většině zemí se už přestupové okno zavřelo.

V Polsku je otevřené do konce února. Ale to hledání je na začátku, bude záležet na mnoha okolnostech, pochopitelně i finančních. Uvidíme, nějaký prostor ještě je, ale čas běží hodně rychle.

Má polská liga také problémy s covidem-19?

Určitě ne takové jako v Česku. Kvůli covidu se tu zápasy ještě neodkládaly. Momentálně spíš dělá problémy počasí, ale to v Česku také. Trávníky jsou tu sice vyhřívané, když udeří takhle silně sníh a mráz, jsou terény na hraně hratelnosti.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: