Villase-Boase by měl v Marseille nahradit Sampaoli

23. února 2021 10:07 - Marseille

Fotbalisty Olympique Marseille by měl po Andrém Villasovi-Boasovi převzít Argentinec Jorge Sampaoli. Trenér, který v roce 2015 vyhrál s chilskou reprezentací Copu América, již ukončil angažmá v brazilském klubu Atlético Mineiro. Podle médií se na všem podstatném již v Marseille dohodl a do Francie má přiletět v pátek.

 

Sergio Moraes, Reuters

Šedesátiletý Sampaoli oznámil odchod z Mineira v pondělí dopisem. "Končím. Čtvrteční zápas bude mým posledním na lavičce Atlética. Je mi líto, že se nemůžu rozloučit před plnými tribunami," uvedl. Sampaoli vedl také reprezentaci rodné Argentiny, ale po neúspěchu na mistrovství světa v Rusku a vyřazení už v osmifinále skončil.

Villase-Boase před třemi týdny vedení Olympique suspendovalo jen několik hodin poté, co podal rezignaci kvůli neshodám s vedením klubu ohledně sportovní politiky.

Monako zaskočilo Pařížany. Francouzskou ligu vede Lille

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: