Policie zadržela šéfa Benfiky kvůli podezření z daňových úniků a praní peněz

7. července 2021 20:18 - Lisabon

Předsedu fotbalové Benfiky Lisabon Luise Filipeho Vieiru zadržela policie, která ho vyšetřuje kvůli podezření z daňových úniků a praní špinavých peněz. Informovala o tom portugalská televizní stanice RTP. Státní zastupitelství bez uvedení jmen oznámilo, že byl zadržen sportovní funkcionář a další tři osoby kvůli obchodům za více než 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun), které mohly státu a několika společnostem způsobit vysoké škody.

 

twitter UEFA

Trestné činy byly podle státního zastupitelství páchány od roku 2014. Všichni zadržení by měli ve čtvrtek stanout před soudem.

Portugalská televize uvedla, že mezi zadrženými je i Vieirův obchodní partner José Antonio dos Santos, který je největším individuálním akcionářem Benfiky. Stovka policistů dnes také provedla v Lisabonu razie v bytech, advokátních kancelářních, sídlech firem a v bance.

Vyšetřování podle médií souvisí s půjčkami, které poskytla společnost Novo Banco Vieirově firmě, a také s prodejem akcií Benfiky.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.