Galatasaray odmítl dodatečné testy na covid a přišel o přípravu v Řecku

13. července 2021 09:20 - Atény

Fotbalisté Olympiakosu, kam má namířeno reprezentační brankář Tomáš Vaclík, přišli o úterní přípravný zápas s Galatasarayem. Turecký celek totiž po příletu do Atén odmítl podstoupit testy na koronavirus a řecké úřady ho kvůli tomu nevpustily do země.

 

Petr Horník, Právo

Galatasaray sice předložil výsledky vlastních testů, ale to úřadům nestačilo a požádaly klub o dodatečnou kontrolu na letišti. To turecký celek odmítl a označil to za diskriminaci.

"Co se týče bezpečnostních pravidel, tak neexistují výjimky," citovala agentura AP náměstka ministra civilní ochrany Nikose Hardaliase. "Vzhledem k tomu, že se odmítli podřídit nastaveným pravidlům, byl jim odepřen vstup do země," dodal.

Vaclík těsně před podpisem! Už je na místě s logem nového klubu

Vstup Galatasaraye do Řecka, které má s Tureckem dlouholeté spory, se přímo na letišti pokusil vyjednat i turecký velvyslanec, ale neúspěšně. Za klub se postavil i turecký fotbalový svaz. Přístup řeckých úřadů odsoudil a označil za nepřijatelný.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.