Praní špinavých peněz, daňové úniky, podezřelé obchody se státem ... Fotbalový boss pod tlakem rezignoval

16. července 2021 08:55 - Lisabon/Praha

Suspendovaný šéf fotbalové Benficy Lisabon Luís Felipe Vieira rezignoval po 18 letech na funkci předsedy. Vieira, který je podezřelý z daňových úniků a praní špinavých peněz, je od minulého týdne v domácím vězení.

 

Armando Franca, ČTK/AP

Dvaasedmdesátiletý Vieira byl zadržen kvůli obchodům za více než 100 milionů eur, které mohly od roku 2014 státu a několika společnostem způsobit vysoké škody. Spolu s ním jsou v rámci operace Červená karta vyšetřováni další tři lidé, klub v podezření není.

Vieira, jenž Benficu vedl od roku 2003 a loni byl zvolen na další období, po zadržení obvinění odmítl a dočasně odstoupil z funkce. Nyní podle portugalských médií definitivně rezignoval. V čele lisabonského klubu ho nahradil bývalý portugalský reprezentant a dosavadní viceprezident Benficy Rui Costa.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.