Pochettino po půl roce v Paris St. Germain dostal novou smlouvu na dva roky

23. července 2021 20:55 - Paříž

Po půlročním angažmá, dvou trofejích, ale bez ligového titulu dostal trenér Mauricio Pochettino v Paris St. Germain novou smlouvu. Vedení francouzského vicemistra s devětačtyřicetiletým Argentincem prodloužilo spolupráci do roku 2023. Dosavadní kontrakt mu měl vypršet příští rok v červnu.

 

Profimedia.cz

Pochettino v lednu vystřídal na lavičce tehdy mistrovského PSG Němce Thomase Tuchela. Pod jeho vedením totiž zakončil tým kalendářní rok až na třetím místě, i když ztrácel na Lyon a Lille jen bod. Před Lille se už na konci sezony pařížský klub nedostal a po tříletém kralování musel vyklidit ligový trůn.

"Jsem šťastný, nejen za sebe, ale za celý realizační tým. Je strašně důležité cítit podporu," řekl Pochettino poté, co s ním v pátek PSG prodloužil smlouvu. "Před dvaceti lety jsem tady byl kapitánem a teď jsem trenérem. Je to splněný sen," připomněl svou hráčskou minulost v klubu, s nímž po lednovém příchodu obhájil Francouzský pohár i Superpohár.

ČTK

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.