Dres Ajaxu inspirovaný zpěvákem Bobem Marleym trhá prodejní rekordy

23. srpna 2021 12:14 - Amsterdam/Praha

Fotbalový Ajax Amsterdam představil nové venkovní dresy pro evropské poháry inspirované králem reggae Bobem Marleym a jejich prodej hned první den překonal klubové rekordy. Černé dresy s proužky v rastafariánských barvách červené, žluté a zelené byly podle oficiálního webu okamžitě vyprodány.

 

"Během jednoho dne se prodal rekordní počet dresů. Tento trikot se prodával minimálně čtyřikrát více než kterýkoli jiný dres Ajaxu. Je to něco mimořádného," uvedl marketingový ředitel klubu Menno Geelen.

Ajax se rozhodl pro netypické dresy vzhledem k tomu, že Marleyho píseň "Three Little Birds" je už déle než desetiletí neoficiální hymnou klubu. Obliba skladby zesnulého jamajského zpěváka u fanoušků Ajaxu se datuje k přípravnému zápasu v roce 2008 v Cardiffu, kdy ji tamní DJ pouštěl k ukrácení dlouhé chvíle.

https://www.facebook.com/afcajax/posts/4284656664914982

Fanoušci Ajaxu následně přijali skladbu za svou a známý refrén "Don't worry, about a thing/'Cause every little thing, gonna be all right" zpívají při každém zápase.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.