Evropské ligy

Monako ztratilo a francouzskou ligu vede už jen o skóre

29. září 2013 15:58 - Paříž
(Aktualizováno: 29. září 2013 23:09)

Fotbalisté Monaka remizovali v osmém kole francouzské ligy 1:1 v Remeši, ale zůstávají v čele soutěže. Před obhájcem titulu Paris St. Germain nicméně vedou již jen zásluhou většího počtu vstřelených branek.

Ambiciózní nováček Monako prohrával v Remeši už ve čtvrté minutě, kdy se trefil hlavou po závaru před brankou Antoine Devaux. Devět minut nato vyrovnal precizní ranou k tyči z přímého kopu Portugalec Joao Moutinho, jenže další gól již hosté nedali a potřetí v sezóně ztratili.

Nováček z Nantes porazil 3:1 Rennes a posunul se před svého soupeře na šesté místo tabulky. Obranu soupeře překonal jako první za posledních pět kol, ve kterých ovšem Rennes k čistým kontům přidalo jen dvě vstřelené branky: kromě výhry 2:0 nad Ajacciem třikrát remizovalo 0:0.

Montpellier popáté v řadě remizoval, když na Korsice hrál 1:1 s Ajacciem. Domácí již v deváté minutě přišli o Goncalvese, který byl vyloučen za ruku, nařízenou penaltu proměnil Cabella. Ve 36. minutě nicméně srovnal Zubar a vzápětí se síly na hřišti vyrovnaly po druhé žluté kartě Džabbura.