Estoril - Benfica 1:2Estoril padl v portugalské lize s Benficou

Lisabon

Fotbalisté Estorilu, soupeř Liberce v Evropské lize, prohráli v 7. kole portugalské ligy na domácím hřišti s Benficou Lisabon 1:2. Po čtvrteční porážce na severu Čech tak nedokázali bodovat v druhém utkání v řadě. Obě mužstva po vyloučeních dohrávala dnešní utkání v deseti hráčích.

Portugalského vicemistra poslal do vedení v desáté minutě Lima, stejný hráč pak v nastavení prvního poločasu neproměnil penaltu. Po změně stran nejprve viděl po druhé žluté kartě červenou domácí Filip Goncalves. Krátce nato navýšil vedení Benficy Óscar Cardozo. Estoril již dokázal zásluhou Javiera Balboy skóre jen zmírnit, nepomohlo mu ani vyloučení Maximiliana Pereiry z poslední minuty.

Benfice patří v tabulce třetí místo, Estoril je po porážce šestý, bod od příček zajišťující evropské poháry.

Estoril nastoupil v sestavě: Vagner - Babanco (83. Lopes), R. Fernandes, Tavares, Mano - Goncalves, Santos - Sebá (73. G. Fernandes), Evandro, Galvao (73. Balboa) - Leal.