Jun dal dva góly a fotbalisté Austrie po šesti zápasech vyhráli

Vídeň

Útočník Tomáš Jun rozhodl dvěma góly o vítězství fotbalistů Austrie Vídeň nad posledním týmem rakouské ligy Wackerem Innsbruck 2:1. Bývalý český reprezentant tím zdvojnásobil svou střeleckou produkci v tomto ročníku.

Tomáš Jun (vpravo) na archivním snímku se spoluhráčem z Austrie Romanem Kienastem.

Austria díky Junovi vyhrála poprvé po šesti zápasech. Někdejší sparťanský kanonýr zařídil úspěšnou domácí premiéru novému kouči rakouského mistra Herbertu Gagerovi, který před dvěma týdny nahradil Chorvata Nenada Bjelicu.

Skóre zápasu otevřel Jun v 21. minutě střelou z 20 metrů do levého rohu. Ještě deset metrů dál od branky vypálil v 34. minutě na druhé straně Brazilec Ji-Paraná a vyrovnal. Deset minut po přestávce Innsbruck přišel o vyloučeného obránce Armina Hamzice a Jun čtvrt hodiny před koncem po nepovedené střele Miroslava Milosevice poslal míč do sítě podruhé.