Živě

Bývalý reprezentační kouč Chovanec opouští Ružomberok

1. června 2014 10:26 - Ružomberok

Bývalý kouč fotbalistů pražské Sparty a české reprezentace Jozef Chovanec končí na trenérském postu v Ružomberku. Oznámil to po nedělním posledním kole slovenské ligy, ve kterém MFK porazil Dunajskou Stredu 2:1 a uhájil čtvrté místo v tabulce.

 

Milan Malíček, Právo

„Obě dvě strany, jak Ružomberok tak i já jsme se nedohodli na další spolupráci," oznámil Chovanec na tiskové konferenci po zápase.

Čtyřiapadesátiletý trenér se ujal týmu v polovině března, kdy nahradil Jozefa Vukušiče po špatném vstupu do jarní části sezóny. Ze čtvrtého místa se mu ale nepodařilo mužstvo posunout výš na pozice znamenající účast v Evropské lize.

Z 11 zápasů pod Chovancovým vedením získal Ružomberok pět výher a 16 bodů. Přestože v posledních třech kolech MFK naplno bodoval, za třetí Trnavou, která naopak třikrát prohrála, zaostal o tři body.

Chovanec se narodil na Slovensku, většinu kariéry však strávil v Praze, kde se zařadil mezi hráčské legendy Sparty, kterou později vedl i jako trenér. V roce 2011 skončil a po angažmá ve Spojených arabských emirátech zamířil do Ružomberku, kde nejprve pracoval jako manažer.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.