VIDEO: Chorvaté bojují proti vedení svazu, ve Splitu se sešlo třicet tisíc demonstrantů

1. prosince 2014 07:47 - Split

Fanoušci Hajduku Split doplnění dalšími příznivci chorvatských klubů v sobotu protestovali proti současným opatřením Chorvatského fotbalového svazu. Demonstranti, kterých se údajně sešlo až 30 tisíc, požadují rezignaci předsedy svazu Davora Šukera, někdejšího legendárního kanonýra tamní reprezentace.

Akci s názvem „Proti temnotě, proti síle" uspořádala obávaná skupina přívrženců Hajduku Split známá pod názvem Torcida.

„Chceme rezignaci klíčových postav současného Chorvatského fotbalového svazu a apelujeme, aby byla zastavena neregulérnost a bezpráví v chorvatském fotbale," uvedl médiím Damir Gruic, mluvčí Torcidy.

Protesty byly svolány po velkém chorvatském derby mezi Hajdukem Split a Dinamem Záhřeb, v němž bylo zhruba šedesáti fanouškům Hajduku umístěným na takzvané černé listině znemožněno návštívit záhřebský stadión Maksimir. Hráči Splitu se rozhodli na protest nenastoupit do zápasu a vítězem zápasu se tak po kontumační výhře 3:0 stali fotbalisté Dinama Záhřeb.

Chorvatský fotbalový svaz přijal drastičtější opatření v reakci na nepokoje v hledišti během duelu kvalifikace o mistrovství Evropy mezi Chorvatskem a Itálií hraném v Miláně.

dh, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.