Rubriky:

Evropské ligy

Trefa Xabi Alonsa udělala z fanouška milionáře

9. ledna 2006 17:10 - LONDÝN

Vypadalo to jako vyhozených 200 liber, ale nakonec je z Adriana Haywarda milionář. Dvaačtyřicetiletý fanoušek Liverpoolu totiž před sezónou vsadil na to, že záložník Xabi Alonso dá gól z vlastní poloviny hřiště. A i když to na první pohled vypadalo jako šílenost, z bizarní sázky nakonec profitoval.

 

internet

Španělský středopolař totiž skutečně v sobotním utkání Anglického poháru zpečetil výhru Liverpoolu 5:3 nad Lutonem dalekonosnou střelou poté, co byl soupeřův gólman daleko z branky. Za vsazené dvě stovky při kurzu 125:1 dostal vizionářský fanoušek 25 000 liber, tedy více než milión korun.

Hayward přitom nesázel úplně naslepo - již v minulém ročníku si totiž všiml, že se Xabi Alonso pokouší stejným způsobem na soupeře vyzrát. "Od doby, kdy jsem vsadil, jsem tušil, že se to stane v pohárovém utkání, kdy se brankář soupeře vysune do našeho pokutového území při rohu. Když jsem viděl, že to gólman Lutonu skutečně udělal, nemohl jsem tomu věřit. A když se Xabi trefil... Byl jsem jako šílený," citoval dnešní Daily Mail muže, z nějž předtucha udělala milionáře.

ČTK, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.